Nou heb ik best wel wat opslag capaciteit en best wel wat pv op mn dak liggen.
Ik denk dat een windmolentje een hele leuke aanvulling is als je al aardig in je eigen behoeften kan voorzien.
En ja PV levert in de wintermaanden weinig op, zelf de serie panelen die ik op 35 een 40 graden heb doe iets meer dan de "wind veiligere" die op 20-25 graden liggen.
Op het hek moet ik ze nog schroeven, ff te lui momenteel
Ons stroom verbruik ligt rond de 15kWh per dag, en zo een molentje van ali (moet hem nog instaleren) is volgens een gebruiker van een ander forum goed voor een 10kWh als het een dag windkracht 4 is, al is het 5kWh, laat het nou bij mij in achteraffie hier best wel vaak waaien, dan heb ik toch een 5kWh pd.
Dan kom ik toch weer een paar dagen extra de donkere dagen door.
Het is een leuke aanvulling, waar ik best wel wat waarde inzie, op wat voorwaarden: je moet al een beste opslag hebben en wat pv.
Het is een aanvulling, meer niet.
Je zou er een 5 tal kunnen kunnen instaleren als je de ruimte hebt.
Over de opbrengst kan ik denk ik vrij simpel zijn, koop er niet eentje die net aan een 60v geeft maar toch een 80 tot 100v.
Elke windmolen geeft een AC en dat moet dmv wat elektronica omgezet worden in dc, dit omvormertje moet ook vrij hoog in dc voltage liggen.