• Welkom op ons forum. Gasten hebben beperkt toegang tot ons forum. Meld je daarom aan voor een account. Registreren kost slechts een minuutje van je tijd.

Einde van Contant Geld

Banken maken natuurlijk ook (veel!) winst:
elke lening of hypotheek levert meer op dan t de bank kost
elke spaarrekening levert de bank geld op (want ons spaargeld zetten ze tegen een hogere rente dan ze ons geven bij de centrale bank uit)
om maar niet te spreken van de handel in derivaten, opties of andere onduidelijke constructies.
 
de kosten van je rekening gaan steeds omhoog omdat de banken ondertussen tienduizenden medewerkers hebben om al onze transacties te screenen op 'witwassen'. Die medewerkers hebben allemaal opslag gekregen om de inflatie te compenseren en dus zijn de loonkosten omhoog gegaan.
Daarnaast willen de banken een (eigen) spaarpot hebben voor als ze weer eens een paar miljoen boete moeten betalen als ze volgens de toezichthouder dat screenen niet goed genoeg gedaan hebben :(

Het screenen gaat automatisch denk ik, alleen moet een medewerker je daarna wel contacteren. Vorig jaar ook al gehad dat mijn rekening en die van mijn vrouw opeens geblokkeerd waren (daarom heb ik er meerdere, maar dan kan het nog dat alles geblokkeerd wordt, bij een overlijden bijvoorbeeld)
 
Het screenen gaat automatisch denk ik, alleen moet een medewerker je daarna wel contacteren. Vorig jaar ook al gehad dat mijn rekening en die van mijn vrouw opeens geblokkeerd waren (daarom heb ik er meerdere, maar dan kan het nog dat alles geblokkeerd wordt, bij een overlijden bijvoorbeeld)

Hoe automatisch het screenen gaat weet ik niet. Wel, dat in het afgelopen jaar die screening alleen al in Nederland 1,5 miljard euro heeft gekost.
Dat is niet ten laste van de aandeelhouders gegaan, noch van het bankpersoneel, noch van de staat, die door de belastingbetaler voorzien wordt.

Ook niet bekostigd uit opgelegde boetes aan witwassers, waar die kosten eigenlijk thuis horen.

Nee, de kosten worden omgeslagen over alle rekeninghouders.
In 2 jaar tijd zijn de kosten voor mijn ING oranje rekening gestegen van 23 euro per jaar naar ruim 60 euro nu.

En als nu gebleken zou zijn dat de witwascontroles enig serieus effect zouden hebben, zou dat de pijn nog wat verzachten. Maar ook dàt is niet het geval.

Onmiddelijk stoppen met die gekte, zou ik zeggen. Laat tenminste de overtreders dan flink hiervoor betalen.
 

Nederlanders nog verknocht aan cash: een op de vijf betalingen met contant geld​


https://www.nu.nl/economie/6346334/...n-op-de-vijf-betalingen-met-contant-geld.html

"Winkelend publiek betaalt aan de kassa nog altijd graag met cash. In fysieke winkels is vorig jaar 20 procent van alle transacties met contant geld gedaan, meldt Betaalvereniging Nederland.
Uit de cijfers van Betaalvereniging Nederland blijkt verder dat elektronische betalingen in fysieke winkels vrijwel altijd contactloos zijn. Daarbij winnen betalingen met een telefoon of smartwatch terrein. Vorig jaar werd 45 procent van de contactloze transacties op deze manier gedaan, een jaar eerder was dat aandeel nog ongeveer 40 procent."
 
Hieronder twee interessante artikelen over de "digitale Euro".

Grootste probleem is dat dit door de EU geregeld wordt en wij als Nederland daar erg weinig inspraak op hebben. Als dan vervolgens de landen zelf mogen bepalen waar je je digitale geld aan mag uitgeven, dan hebben we een groot probleem. Helemaal als extreem linkse partijen het voor het zeggen krijgen.
 
Grootste probleem is dat dit door de EU geregeld wordt en wij als Nederland daar erg weinig inspraak op hebben. Als dan vervolgens de landen zelf mogen bepalen waar je je digitale geld aan mag uitgeven, dan hebben we een groot probleem. Helemaal als extreem linkse partijen het voor het zeggen krijgen.
Welke partijen, dat maakt m.i. niet meer zoveel uit denk ik @phtvs . De politici van nagenoeg alle partijen zijn inmiddels toch wel zover "geconditioneerd" dat ze mee gaan met "de grote lijn", toch volledig losgezongen van wat wij als burgers denken aan invloed te kunnen uitoefenen.
Wat wij willen, dat interesseert hen geen snars.

Ik vermoed dat de meeste bewindslieden hun ambtseed wel hebben geschonden. https://www.parlement.com/id/vhnnmt7m2001/beediging_ministers_en#:~:text="Ik zweer (verklaar) dat ik, om tot,gift of gunst heb gegeven of beloofd.
 

Nederlandse overheid maakt uitzonderingen acceptatieplicht contant geld bekend​

De Nederlandse overheid heeft uitzonderingen voor de acceptatieplicht voor contant geld bekendgemaakt. Winkeliers mogen door die uitzonderingen na de invoering van die plicht contant geld in bepaalde situaties blijven weigeren, bijvoorbeeld wanneer het tussen 22.00 en 06.00 uur is. De regering wil een acceptatieplicht voor contant geld invoeren, waarmee winkeliers contant geld verplicht moeten accepteren bij betalingen van consumenten aan de toonbank.
https://tweakers.net/nieuws/241544/...utm_medium=email&utm_campaign=twk_nieuwsbrief
 

Ik ben erg benieuwd of ik dan in 2027 - verrassing! - ook de belastingdienst contant mag betalen.

De Telegraaf blijft de illusie volhouden dat bankbiljetten "echt geld" zijn. Alleen goud is echt geld. En zilver, zodra centrale banken dat ook accepteren als ruggesteun voor fiat-valuta.
De rest is geen geld tot tot finale kwijting van schulden kan dienen. Het is slechts krediet, gebaseerd op niets anders dan schulden.

Maar ik ben blij dat de NL overheid nu voornemens lijkt contanten niet af te schaffen, al moet ik nog zien of het stand houdt na invoering van de Central Bank Digital Currencies.
 
Dat geld natuurlijk ook andersom: goud en zilver is niks waard totdat je het verkoopt.

Verkoopt voor wat? Hooguit tijdelijk voor bankbiljetten of banktegoed om goederen of diensten te betalen die werkelijke waarde hebben

Maar als fiat-valuta alle koopkracht verliest, dan zijn edelmetalen nog bruikbaar in ruilhandel, zo nodig op de zwarte markt die ontstaat als de overheid het gebruik van edelmetaal als geld verbiedt.
 
Verkoopt voor wat?
Maakt niet uit toch?
Jij hebt goud maar je moet de loodgieter betalen voor een verwarmingsklus in de winter. Dan kan die persoon vragen wat ie wilt en bepaald dus de waarde van het moment.
Natuurlijk kan je ruilen maar als ik loodgieter/bakker/boer ben dan komt het goud naar me toe bij een shtf.
 
Maakt niet uit toch?
Jij hebt goud maar je moet de loodgieter betalen voor een verwarmingsklus in de winter. Dan kan die persoon vragen wat ie wilt en bepaald dus de waarde van het moment.
Natuurlijk kan je ruilen maar als ik loodgieter/bakker/boer ben dan komt het goud naar me toe bij een shtf.

In dat geval werkt het goud gewoon om een rekening te betalen als niemand waardeloos geworden bankbiljetten accepteert, want juist als tijdens de Weimar periode, gebruiken ze die om de kachel mee te stoken.

Het lijkt me in die situatie niet aan te raden om met een gouden munt te betalen en "pasgeld" terug te verwachten. Dat is adverteren om beroofd te worden. Gelukkig kan je van 24 Kt goud fijne snippertjes snijden en zijn er zakfomaat weegschaaljes die tot 1/100 gram nauwkeurig zijn.
Een andere methode van ruilhandel is, om een tegenprestatie aan te bieden. Dan zijn vaardigheden waar vraag naar is, je betaalmiddel. B.v. constructiewerk of nuttige informatie.

Goud heeft ook in deze situatie de functie van waarde opslagmiddel, die later geruild kan worden tegen een produkt of dienst die niet onmiddelijk nodig is.
 
  • Leuk
Waarderingen: JJ&A
In dat geval werkt het goud gewoon om een rekening te betalen

Ik zie goud niet als middel om te betalen. Ik zie goud als een middel om tijdens een crisis je mogelijke overwaarde via goud te kunnen bewaren tot het moment dat die crisis voorbij is. Zilver zie ik echter wel als een betaalmiddel tijden een crisis. En dan liefst gewoon zilveren guldens. Iedereen begrijpt dat het ooit geld is geweest, en iedereen weet dat een zilveren gulden of zilveren rijksdaalder ook een intrinsieke waarde heeft. Vandaar dat ik ooit een paar kilo van die munten heb gekocht. En die zijn sowieso ondertussen in waarde verdubbeld, dat dat was geen slechte keuze. Ik denk niet dat ik ze ooit nodig zal hebben. Maar stel dat geld niks meer waard is, dan denk ik dat ik met die paar kilo munten meer zal kunnen kopen dan met die briefjes die niks meer aan intrinsieke waarde heeft, behalve dan om de kachel mee te kunnen aansteken.
 
Laatst bewerkt:
Zilver zie ik zelf als een goed betaalmiddel in een crisis, vooral oude zilveren guldens.
Zilver zie ik zelf ook @martin als een goed betaalmiddel in een crisis, en zeker oude zilveren guldens. Handig om achter de hand te hebben als contant geld verdwijnt.

Daarnaast zijn wederdiensten minstens zo belangrijk:
Mijn vrouw kan knippen met een goede schaar en kam, en kan best lekker en gezond koken.
En het schept ook een band die de mensen ook graag behouden, geeft een vorm van vertrouwdheid, en ze kan ook heel fijn inspelen op problematiek waar de mensen dat toch al inzitten.

Ik kan repareren en dingen verduurzamen, op een manier die vaak ongekend is door mijn vindingrijkheid.
EHBO-kennis en de juiste spullen zijn ook waardevol. Heel vroeger werd zout gebruikt als betaalmiddel, dat blijft ook een optie. Kortom: naast edelmetalen zijn praktische vaardigheden en middelen misschien nog wel belangrijker in een fikse SHTF of met het, einde-van-contant-geld.
 
Dat geld natuurlijk ook andersom: goud en zilver is niks waard totdat je het verkoopt.

Als je honger hebt is het inderdaad ook niks waard. Alleen als je iemand vind die het mooi vind blinken en er een appel voor over heeft (nou ja het wordt ook in electronica gebruikt). Maar ja, je kunt ook niet appels gaan oppotten ipv goud ;)
 
Als je edelmetalen wil gebruiken als ruilmiddel / direct betaalmiddel is zo klein mogelijke units handig. Net als mensen vinden die er ook de waarde van inzien, want niet iedereen legt die link. Hier heb ik zolang de ingredienten er zijn waarschijnlijk meer aan ruilen voor zelfgemaakte zeep dan zilver. En het zou best kunnen dat je euro muntgeld nog aardig lang meegaat als klein wisselgeld. Briefjes is idd wat anders, papier is op zich weinig waard itt metaal wat van zichzelf een waarde heeft. (10, 20, 50 eurocentmunten zijn 89% koper, 1 & 2 euro 75% koper).
( https://nl.wikipedia.org/wiki/Euromunten#Beschrijving_en_samenstelling ).
De 1, 2 en 5 cent muntjes zijn staal met koper jasje (anders waren ze meer waard dan er op staat).
 
Terug
Bovenaan