RockyFlats
Temu specialist
Misschien heb je dat toen verkeerd gelezen @phtvs ?Ho! Het waren de energiebedrijven die zeiden het nog niet door te berekenen. Ik heb dat ook al eerder ergens gemeld. Dat werd toen door de energiebedrijven gebruikt om het einde van salderen af te dwingen.
P.S. Fijn om van jou te horen...!
Wat er mee mis is, dat is dat een niet-saldeerder een groot deel-, en soms zelfs volledig, de elektriciteitsrekening betaalt van de saldeerder.En wat is er mis mee als een ander eraan meebetaald dan? Jij betaald ook mee aan mijn pittige ziekenhuisrekening, jij betaald ook mee aan de schade die een ander claimt bij zijn verzekering en we betalen allemaal mee aan de ww, pensioen en bijstandsuitkeringen enz enz. Bovendien wat zal het zijn die salderingskosten uitgesmeerd over alle woningen in het land? twee euro per jaar per woning?
En het gaat dan natuurlijk niet om het gezamenlijk afdekken van een risico. Jij liep indertijd wel het risico om saldeerder te worden, dat blijkt, maar je had dat eenvoudig kunnen voorkomen.
Een penisverlenging of schoonheidsoperatie vergoedt de verzekering ook meestal niet, of men moet er wel erg droevig aan toe zijn
Ik begrijp wat je bedoelt @phtvs. Een garantie is er niet gegeven maar toch heeft men 22 jaren lang, of sinds het installeren, de gesaldeerde kWh maal het geldende kWh tarief kunnen verdienen (onder aftrek van de installatiekosten).Ik saldeer omdat het mag. Er was mij beloofd dat ik mocht salderen tot het moment dat het langzaamaan afgebouwd werd waarbij geen einddatum vermeld werd en er bovendien jarenlang de indruk gewekt werd dat het nog lang niet aan de orde was. Ik heb flinke kosten moeten maken om die panelen op het dak te krijgen. Iets waar ik nu nog maandelijks een bedrag voor aflos bij de bank. Ik deed dat omdat het goed was voor de energietransitie en omdat ik de investering op redelijke termijn terug kon verdienen zodat ik de bank weer kon aflossen. Niet om geld te verdienen, maar wel om mijn energierekening omlaag te brengen omdat we allemaal van het gas af moeten en ik toen ook al doorhad dat ik daardoor fors meer stroom ga verbruiken.
Reken dan eens voor hoe dat totaalbedrag eruit ziet.
Ik geef iedere saldeerder groot gelijk dat men het doet. Maar eerlijk is het niet, dat een ander de rekening betaalt. Iedereen wil z'n eigen rekening omlaag brengen en niet omhoog en die van een ander omlaag.
En daar vind ik het toch een beetje mis gaan. Waarom zou het terecht zijn dat een variabele jouw energierekening betaalt of een aanzienlijk deel ervan? Die heeft daar nooit om gevraagd en betaalt daarnaast ook nog eens zijn eigen rekening op basis van de marktprijzen met een flinke belasting erover.Nu ga ik ongeveer 300 euro per jaar meer betalen omdat salderen wegvalt en dan krijg ik ook nog eens een boete voor de kiezen omdat ik het waag terug te leveren. De bank zegt echt niet, "nou meneer phtvs, u hoeft niet meer af te lossen want uw energierekening stijgt zo veel"
De energiebedrijven en andere slimme zakenlui zijn met subsidie van de overheid in hoog tempo zonneparken en windmolens gaan bouwen (waar we allemaal aan meebetalen). Hierdoor is het hele probleem ontstaan. En dat probleem word nu op mijn bordje geschoven en daar ben ik pissed over.
Als mensen dan beginnen te janken dat het oneerlijk is dat ze meebetalen aan mijn saldering dan krijg ik daar flink de pest over in, ja. Ik saldeer omdat het mag, ik saldeer omdat het gepromoot werd door energiebedrijven en de overheid. En het zal mijn jeuken wie eraan meebetaald of niet.
Iedere solarboy mocht salderen, 22 jaren lang...
Solarparken en windmolens, dat ging ook met subsidie, net als zonnepanelen thuis, toch? Of in ieder geval met salderen. Voor 42% zijn het de particulieren en voor 58% de bedrijven en solarparken. Allemaal in dezelfde overproductie-boot. Mopperen op die 58% en 48% zou dan toch logischer zijn?
Het scheelt jou €300 per jaar? Dan saldeerde je per jaar niet meer dan zo'n 1000 kWh en verbruikte zelf geen solarstroom? Of verbruikte je voor €800 aan solarstroom en saldeerde het overige? Dan zal de werkelijke solar-winst toch wel iets anders liggen? Is de investering dan niet al lang terugbetaald?
Het is geen verzekering @phtvs . Hier gaat het niet om een gezamelijk afdekken van een risico. Maar om een eenzijdig belasten van de variabelen, ten gunste van de saldeerder die geen risico maar een keuze had, of die koos voor een gok met enig risico.Ik jank ook niet als een ander gaat lopen klootviolen met een zelfbouw thuisaccu waardoor zijn huis affikt en doordat die schade geclaimd word ik volgend jaar ook een premie verhogiing mag ophoesten. Want die verzekering gaat die kosten echt niet zelf betalen, dat smeren ze uit over alle verzekerden.
Het is toch van den zotte om variabelen ertoe te verplichten om kWh te verbruiken op basis van hogere tarieven dan de marktprijs? En toch gebeurt dat, stilletjes. En dat is iets dat bij "dynamisch" niet gebeurt. Omdat (bijvoorbeeld) NextEnergy niet verplicht is om energie veel duurder in te kopen van saldeerders.
Is er dan in het geheel geen begrip voor het stoppen met salderen en geen compassie met de ander? Gewoon doorgaan met waardeloze stroom produceren waar geen hond op zit te wachten, en het elektriciteitsnet in elkaar laten donderen? Of masten bij plaatsen om de overproductie aan te kunnen en dompelaars in het IJsselmeer?
Of toch ... reguleren...?
Vertel mij dan eens wat nu de oplossing is, want de zaak kraakt m.i. in zijn voegen?










