RockyFlats
Temu specialist
Laatst bewerkt:
Naschrift: Hmmm, haha, nee "jouw AI" is dan niet stuk zeker? Sinds wanneer is een straalkachel een convector kachel die de lucht moet verwarmen?! Jouw AI verwart een straalkachel met een olie gevulde gelede convector kachel...Ik heb de indruk dat jou AI stuk is. Het in niet juist wat AI hier aangeeft.
Bij warmteoverdracht is het straling of convectie (luchtstroming) of geleiding, meer smaken zijn er niet...
Zoals de waard is, vertrouwt hij zijn gastenHet gevaar van AI is dat het meepraat in de vraagstelling. Dus als je aangeeft van "klopt het dat een straalkachel zuiniger is dan een IR paneel" dan is de kans groot dat hij gaat meepraten.
Maar @martin, natuurlijk stelde ik objectief een vraag!

Ik heb mij altijd al afgevraagd waarom mensen in hemelsnaam in zo'n klein gammel dijkwoninkje gaan wonen, in de slagschaduw van de dijk aan de ene kant en tot aan de enkels in het zilte slik aan de andere? Geen zon zien en ook geen zon gewend zijn...Maar even los van AI, ik heb ooit een paar van die kachels 1 week geprobeerd als alternatief voor CV. Ik kan het iedereen afraden. Het voelt (voor mij dan toch) zeer onaangenaam. Je krijgt het gevoel dat je een soort van zonnestralen op je huid voelt, zonder dat je een zon ziet.
Ik kan mij wel voorstellen dat het niet ideaal is als ruimteverwarming. Het is dan toch een beetje de beleving van arme adel in het familie slot voor het haardvuur in de schouw. Hete neuzen, rode wangen en koude billen!Het veroorzaakte voor mijn compleet kortsluiting. En ook de warmte is plaatselijk. Alles bij ons in de woonkamer is hout, dus alles blijft koud (wanden/vloer/plafond) behalve je eigen huid. Ik voelde me een soort van gebraden kip. Dus nee, het is niks voor mij, of niet geschikt voor mijn woning.
Waar ik op doelde dat is de kortdurende behaaglijke warmte van een straalkachel zodra je uit de douche of het bad stapt. Door een beetje te bewegen, raken die stralen overal het moede lijf, en kort verwarmen is dan voldoende tot het vocht ook uit het laatste gaatje en de laatste spleet is afgedroogd.